O nas

Szkółka łyżwiarska Lutz Piaseczno powstała w 2015 roku. Swoją działalność prowadzi na terenie Piaseczna.

Z nami nie tylko nauczysz się jeździć na lodzie ale przede wszystkim będziesz dobrze się bawić. Organizujemy pokazy przygotowane przez naszych zawodników, zajęcia off- ice, obozy łyżwiarskie, półkolonie oraz imprezy firmowe. Nasza szkółka nastawiona jest na prowadzenie zajęć rekreacyjnych, nie wyklucza to jednak możliwości przygotowywania się do zawodów amatorów i poczucia prawdziwej atmosfery i rywalizacji wśród zawodników.
Zajęcia organizowane są zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nasze grupy dzielimy starannie i odpowiednio do umiejętności. Naszą szkółkę wśród innych wyróżnia jej rodzinny i kameralny klimat, w którym wszyscy się znają i czerpią radość i satysfakcję z godzin spędzonych na lodowisku

Działalność szkółki, postępy i wszelkie osiągnięcia naszych podopiecznych są dla mnie wielką radością i satysfakcją. Gorąco zapraszam na nasze zajęcia !

Tradycja rodzinna

Powstanie szkółki nie jest przypadkowym dziełem. Wiąże się ściśle z rodzinnymi tradycjami, które chciałabym kontynuować. Moi pradziadkowie Jadwiga i Józef Kościk prowadzili klub „Ogniowo Warszawa”.
Ich córka, a moja babcia Elżbieta Kościk była wielce utalentowaną łyżwiarką. Siedmiokrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski w latach 1962-1968.  Do dnia dzisiejszego wynik ten nie został pobity przez żadną inną zawodniczkę w naszym kraju. Dzięki inicjatywie i pomocy mojej babci w 2015 roku powstała szkółka LUTZ Piaseczno.
Elżbieta Kościk w kręgu łyżwiarskim poznała Emanuela Koczybe,za którego wyszła za mąż i przyjęła nazwisko Koczyba. Dziadek miał również wiele zasług w tej pięknej dyscyplinie sportu. Wraz ze swoją partnerką Elżbietą Zdankiewicz był czterokrotnym mistrzem polski w tańcach na lodzie w latach 1959-1962 oraz mistrzem polski wśród solistów w 1956 roku.